Kasza manna jest wyjątkowo drobnoziarnista. Jest nie tylko smaczna, ale i bardzo zdrowa. Kasza manna polecana jest dla wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci, które lubią jej łagodny i delikatny smak. Ponadto, ma ona wiele zalet odżywczych i zdrowotnych.

Jak powstaje kasza manna?

Kasza manna jest produktem otrzymywanym w wyniku przetwarzania pszenicy, a dokładniej najmniejszego ziarna. Taka pszenica odpowiednio umyta i zmielona na drobny proszek jest idealna dla dalszego przetwarzania i spożycia.

Rodzaje kaszy mannej

Kasze manna obejmują grysy i gotowe kasze, tzn. natychmiast nadające się do przygotowania do jedzenia. Dzieje się tak dlatego, że kasza manna jest przygotowywana w trakcie procesu produkcyjnego, więc mogą być później gotowana w szybszy sposób. Dobry kleik jest lekko żółty, z widocznymi ziarnami bielma i bez śladów otrębów. Może być przechowywany przez pięć do sześciu miesięcy od daty produkcji.

Charakter zdrowotny kaszy mannej

Kasza manna jest nie tylko smaczna, ale również bardzo korzystna dla zdrowia. Zawiera ona:

  • witaminy z grupy B (B1, B2 i B6),
  • witaminy PP,
  • potas,
  • żelazo,
  • magnez,
  • jod.

Znaczenie dla prawidłowego działania układu pokarmowego

Ponadto, jest to produkt łatwo strawny zarówno dla małych dzieci, jak i dla osób z problemami trawiennymi. Kasza manna reguluje jego funkcję, pobudza układ pokarmowy i wypełnia dobrze żołądek. Co więcej, jest bardzo smaczny i mam wiele okazji, aby wykorzystać go w mojej codziennej kuchni.

Jak zrobić i jeść kaszkę manną?

Przechowywana kasza manna powinna być gotowana zgodnie z przepisem na opakowaniu. Możemy zjeść ją z mlekiem lub dodać do niego swoje ulubione owoce. Na targu możemy kupić kaszkę w proszku z manną w postaci wygodnego dania, które wlewa się do naczynia i polewa wrzącą wodą. Danie to nadaje się do jedzenia przerwach między wykładami, w pracy czy na studiach. Możemy w kilka minut zrobić pyszny i sycący posiłek. Im wcześniej zjemy śniadanie, tym lepiej dla tego dania. Kaszka manna jest również dostępna w sklepach jako deser mleczny. Można kaszę manną jeść razem z jogurtem.

Użycie kaszy mannej w kuchni

Kasze manna jest szeroko stosowana w kuchni, choć słodycze są jej domeną, ale nie tylko desery. Jest wspaniała z owocami, takimi jak truskawki, jagody i brzoskwinie. Ciekawie łączy się zarówno ze świeżymi owocami, jak i sosami sałatkowymi. Jest też pyszna z czekoladą i cynamonem. To bogaty i kremowy składnik zupy, który jest pyszny dla dzieci.

Zupa zdjęcie utworzone przez stockking – pl.freepik.com