Większość kobiet jest niezadowolona z naturalnego koloru swych włosów. Trudno się temu dziwić, gdyż w szerokości geograficznej polski normą jest “mysi blond”, czyli kolor bez wyrazu. W dodatku włosy płowieją pod wpływem słońca, tracąc głębię koloru oraz często są matowe, podczas gdy po farbowaniu zyskują wyrazisty i lśniący kolor. Powoduje to, że na zabieg koloryzacji decyduje się bardzo wiele kobiet w różnym wieku. Niestety, jest to prosty krok do wysuszenia, a nawet zniszczenia pasm. Na szczęście są sposoby na bezpieczną koloryzację.

Henna – naturalna farba do włosów

Możliwości henny, czyli ziołowego proszku pozwalającego na nadawanie włosom określonego koloru, znane są od dawna. Na rynku znaleźć też można produkty różnych marek, ale nie bez powodu najbardziej ceniona jest henna Khadi. Ten znany producent dokłada starań, by jego wyrób był naprawdę wysokiej jakości, co widać choćby po opakowaniu – pudełka henny innych marek są znacznie bardziej toporne. Najważniejsza jednak jest zawartość, a produkt marki Khadi zdecydowanie spisuje się świetnie. Sekretem jego skuteczności i dobrego wpływu na włosy jest skład oparty na starannie dobranych wyciągach roślinnych. Powoduje to, że barwnik nie tylko nadaje włosom pożądany kolor (ale trzeba pamiętać, by postępować ściśle według zaleceń – inaczej producent nie ręczy za efekt, na przykład brak zabarwienia), ale też doskonale je pielęgnuje. Jest to zupełna odmiana od chemicznych farb, które zawsze niszczą, mniej lub bardziej, a przy tym wysuszają włosy na tyle, że potem przez dłuższy czas trzeba je odbudowywać. Jest to więc świetny wybór zwłaszcza dla kobiet, które nie chcą rezygnować ze zdrowia, blasku i sprężystości włosów na rzecz pięknego koloru oraz dla osób mających słabe pasma.

Na jakie efekty można liczyć?

Ziołowa farba znacznie różni się od chemicznej, nie tylko pod względem wyglądu, zapachu i zastosowania, ale też działania. Na efekty trzeba poczekać nawet kilka dni, gdyż przez ten czas kolor utlenia się i utrwala. Poza tym nie można myć włosów po koloryzacji szamponem ani używać innych chemicznych produktów.

Prócz nadania włosom określonego koloru (w grę wchodzą takie odcienie jak jasny i ciemny brąz, czerń i rudy – nie ma niestety blondu, jest tylko dedykowana blondynkom bezbarwna henna Cassia, która ociepla odcień), można też spodziewać się odżywienia i pogrubienia pasm. Jest to praktycznie największa korzyść ze stosowania tego produktu. Ziołowa farba nie tylko nie niszczy włosów jak chemiczna, ale odżywia je i dodaje im objętości!

Kobieta zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com